Zgodnie z Art. 10 Ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr  144, poz. 1204) zakazane jest przesyłanie drogą elektroniczną informacji handlowej skierowanej do odbiorcy będącego osobą fizyczną, chyba że zamówił taką informację. Jest to równoznaczne z koniecznością wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji.

 

Nowelizacja ww. ustawy przewiduje natomiast możliwość przesyłania wiadomości o charakterze handlowym na adres nie wskazujący konkretnej osoby fizycznej, np. kontakt@firma.eu.

 

Mając na uwadze fakt, że nikt nie lubi być zasypywany niechcianymi wiadomościami informacje dotyczące mojej firmy wysyłam jednorazowo. Wykorzystuję adres skrzynki pocztowej ogólnodostępny na platformach informacyjnych zawierających aktualne dane polskich firm i instytucji, np. Panorama Firm.

 

Jeżeli nie są Państwo zainteresowani współpracą ze mną wystarczy zignorować otrzymaną wiadomość. Szanując Państwa zdanie nie będę ponownie wysyłać drogą elektroniczną żadnych informacji.

 

Pozdrawiam

Agnieszka Siembida